IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

Forum Rules Правила
37 страници V  « < 35 36 37  
Reply to this topicStart new topic
> Дискусии около състава на отбора, схемата на игра, тактика и т.н., Вашите виждания за състава и схемата на игра на Барса
effective
коментар Nov 8 2019, 11:03 AM
Коментар #541

Резерва в Barça "В"

Група: Barca Fans
Коментари: 634
Регистриран: 17-September 18
Потребител No.: 29,146

Цитат(xixo @ Nov 8 2019, 12:47 PM) *
От години твърдя, че проблема е не в слаби защитници, ами в липсата на движение и отборност, когато загубим топката, а напоследък и когато я държим. Отбора играе по начин, който ми напомня все едно си в сън и движенията ти са като в желе, футболистите оставят усещането, че все едно и най-минималното усилие им причинява мъка и физическа болка.

Критикуваме Пике, но не си даваме сметка, че той и Лангле много често им се налага да покриват половината терен, когато в предни позиции изгубим топката и не пресираме веднага, а ответната контраатака е мигновена. Не си даваме сметка, че на техните плещи обикновено седи и задължението да изнесат тази топка, когато градим атака, но халфове и нападатели седят на едно място и чакат, тя някак си магически да се озове в тях, макар и да са покрити. Забележете в последните два сезона колко пъти ни притискат пред наказателното и единствената ни опция е да се рита безадресно напред или пък колко пъти са пресечени пасове около централната линия, защото играчът с топката просто няма опции, освен да върне назад, но и тя вече става опасна с възможност за пресичане и бърза контра. Няма ги квадратите, няма го усещането на противника, че е нон-стоп изоставащ в следенето на топката, няма я и произтичащата от това скорост на разиграване с едно докосване.

И грешките, и головете са симптом, а не причина за слабото представяне.

И затова съм съгласен, защитата ни при загуба на топката трябва да започва от нападателите, ама как да си представиш Суарес и Меси да пресират и да се върнат дори до собственото си нак. поле при необходимост, Суарес ще размята ръце, а Меси ще седи на едно място или най-много да ходи безцелно докато някой оправи бакиите и топката пак стигне до центъра на терена. Не че са само те проблемът, движението на халфовете също е крайно недостатъчно (като изключим Де Йонг). Бековете ни пък са слаби. И се получава един дисбаланс, който е видим. А напоследък и когато владеем топката движението е минимално и много често имаме само по една опция за пас. Никой не тръгва да бяга по крилото, ако ще и да не получи топката, просто да увлече някой противников футболист и да залъже, че ще получи пас. Само и само да не се преумори.
Go to the top of the page

+Quote Post
ALEX_CARDO
коментар Jul 13 2020, 10:35 PM
Коментар #542

Голмайстор на Barça

Група: Admin
Коментари: 4,737
Регистриран: 23-November 05
Град: Враца-София
Потребител No.: 10

Bartomeu: “With Messi we talk, we have talked and we will talk. He is the best player in football history, he has years of football ahead and he is in top form. I do not have any doubt that he will continue at Barça, his future is here in football and after football.”

“Setién will lead the team in the Champions League, an interesting Champions League, with a different format. We want Setién to fulfill his contract.”

“Xavi will be Barça's coach someday, but right now we are not looking for a coach."

"Barça aren't in a bad shape, it is what it is."

"We have spoken with Inter Milan for Lautaro, but for now it's a no. We are going to wait until the end of the season and we will value everything again."

"There are players who will leave and others who will come, such as Trincão and Pedri. Setién is also participating in the planning of the next season led by Abidal and Ramón Planes. Riqui Puig and Ansu Fati will be with the first team."

"Coutinho is a big football star even though he didn't really found his place here."

"We are about to finalise an agreement with two international companies, based in Catalonia, for the naming rights of the Camp Nou."

"The revenue loss is around €200m."

--------------------
BARCELONA FOREVER !!!

+Quote Post
Barcelona_
коментар Aug 30 2020, 03:01 PM
Коментар #543

Лидер на Barça

Коментари: 5,503
Регистриран: 7-December 08
Потребител No.: 2,394

Предлагам тук да прехвърлим темата за текущия ни състав и как бихме могли да изглеждаме без Меси.

Погледнах трезво на настоящите ни играчи и си мисля, че нямаме нужда от заместник на Меси. Имаме трима сто милионни играчи двама от които обявихме за провал заради сянката на Меси. Е сега ще имат шанс да изпъкнат и да се докажат.

Гризман и Коутиньо могат да поведат отбора в предни линии подкрепени от три крила за момента (Фати, Тринкао и Дембеле). Коутиньо може да играе в тройката зад нападателя или да се опита отново като офанзивен халф.

При 4-3-3:

--Фати_----------------------------------------------Тринкао/Дембеле
--------------------------------Гризман--------------------------------
--------Коутиньо/Пуиг--------------------Пянич/Пуиг-------
------------------------------Де Йонг----------------------------------

Като при тази формация отпред крилата да навлизат към центъра а Гризман да се мести постоянно да покрива пробивите им. Нещо като фалшива деветка.

Но поради любимата на Куман схема с двама дефанзивни и малко кривия профил на Гризман предполагам ще минем на 4-2-3-1:

-------------------------нов централен/Суарес--------------
Фати/Коутиньо------Гризман/Коутиньо-----Дембеле/Тринкао
-------Де Йонг--------------------------------Пянич/Бускетс---

Това е нещо като на Байерн схемата където Коутиньо да е в тройката зад нападателя. Дали отляво или зад него.

И при двата ми варианта май хвърлям големи надежди на Тринкао и Дембеле, но се надявам поне единия от двамата да се разиграе. Ако и двамата не стават то ще ни е много трудно.

Този коментар е бил редактиран от Barcelona_ на Aug 30 2020, 03:04 PM

+Quote Post
Мишо
коментар Aug 30 2020, 03:23 PM
Коментар #544

Голмайстор на Barça

Коментари: 4,161
Регистриран: 1-June 09
Потребител No.: 4,657

Аз не бих правил никакви планове за титулярна 11-ка, схеми, и въобще каквото и да било, докато не стане ясно ще напуска ли Меси, ще напуска ли някой освен Ракитич и Видал, както и ще се купи ли някакъв, какъвто и да е играч, изключвайки Пянич.

Само знам, че АКО в крайна сметка Меси напусне, и АКО Коутиньо остане при нас, то тогава играта ни трябва така да се нагоди, че да е удобна за силните страни на Гризман и Коутиньо. За тях двамата дадохме общо около 300 милиона евро, в отсъствието на Меси нямаме право да не им осигурим комфорта да нагодим системата си спрямо техните качества, поне не и при така създалите се обстоятелства.

За Дембеле надежди нямам никакви, защото дори и да не е контузен, аз поне никога не съм го смятал за кой знае колко добър играч, а освен това дори и за футболист ми се вижда изключително тъп, което по никакъв начин не му помага. От него ще съм доволен, ако съумее да не се контузва често и/или дълготрайно, и ако направи едни 10 гола и 15 асистенции като абсолютен минимум. Все си мисля, че щом си направил такава инвестиция в този играч, значи това би трябвало да са цифри, под които не бива да се пада (те също не са впечатляващи, но както вече казах, аз не го смятам за някаква невероятна класа).

Допълнителен бонус ще е, ако Фати и Пуч успеят да станат твърдо поне ротационни играчи, но неизвестните към този момент са твърде много, за да се правят по-обосновани прогнози. Аз лично много бих се радвал отнякъде да се появи и един хем креативен, хем атакуващ играч (пък ако може и да е Де Бройне ще си е направо сбъднат сън), защото май само донякъде Коутиньо отговаря на това описание, а нуждата от такъв футболист е наистина очевидна.

Само се надявам Бартомеу и останалите идиоти да не направят поредните си глупости като за последно в стил "след нас и потоп", че тогава направо не ми се мисли...

+Quote Post
Barcelona_
коментар Aug 30 2020, 08:02 PM
Коментар #545

Лидер на Barça

Коментари: 5,503
Регистриран: 7-December 08
Потребител No.: 2,394

При мен е малко професионално изкривяване да мисля какво ще става при различните ситуации така, че нямам проблем да обмислям състава преди края на сагата с Меси.
А и след като си сглобих един състав с наличните играчи се успокоих малко. Положението хич не е зле, дори да не купим нови играчи.

Имаме все още топ играчи, които не могат да намерят място заради Меси и Суарес. Сега е техния шанс.

Иначе за Дембеле не съм много съгласен, той е супер надарен играч, има скорост, техника, дрибъл, шут. Вярно акъла малко го няма никакъв, но стига да е здрав абсолютно може да покрива твоя минимум (тва май са и числата на Гризман този сезон..) че и двойно ако се случи чудо да бъде здрав цял сезон.

Аз се надявам на Бернардо Силва ако се случи някаква сделка със Сити. .

+Quote Post
Schnapps
коментар Aug 30 2020, 08:53 PM
Коментар #546

Модератор

Група: Barcelona-Bulgaria.Team
Коментари: 4,366
Регистриран: 15-December 05
Град: Стара Загора
Потребител No.: 114

Тримата 100милионници според мен трябва да им се даде шанс да ги видим какво могат без задушаващите Меси и Суарез.
Пике може би трябва да остане,все си мисля,че един от свещените крави трябва да остане и с най-голям имидж ,а и мъжкарство е Жерард.
Бускетс,Ракитич,Рафиня,Нето,Видал задължително трябва да бъдат продадени или разкарани.
Алба трябва да остане,понеже няма по-добър от него на пазара в момента,Семедо при определени обстоятелства според мен ще покаже качества,както и Фирпо.Ленгле ми е много лигав,но на фона на ситуацията става.На Юмтити според мен му трябва психолог,от топ 3 на защитниците да се срине така,има нещо гнило....
Де Йонг да дирижира отряда пред защитата,Пянич ...да го видим,вече е късно да го мислим,трябва да му се даде шанс.Роберто и Аленя този сезон могат да бъдат резерви в халфовата линия където им е мястото,ако не става-догодина аут.
Педри е голям талант,който може да влее свежа кръв,нека дадем шанс на Коу зад нападателите ,както и на Гризман и Дембеле отпред,аз поне съм готов за нулев сезон,но за първоначално изграждане на нещо в перспектива.
Първият сезон на Райкард беше нещо подобно.... няколко стари кучета + Рони,Маркез,Джио и 2-3 неубедителни трансфера като Луис Гарсия и Куарешма,както оставането на Райцигер,Коку,Мота,Луис Енрике,Савиола и Клуиверт.
Надявам се чара на Барса да се върне,от времето когато да си фен на Барса беше изключение и последващите триумфи задоволителен оргазъм !

--------------------

+Quote Post
ALEX_CARDO
коментар Aug 30 2020, 09:40 PM
Коментар #547

Голмайстор на Barça

Група: Admin
Коментари: 4,737
Регистриран: 23-November 05
Град: Враца-София
Потребител No.: 10

Цитат(Schnapps @ Aug 30 2020, 09:53 PM) *
Тримата 100милионници според мен трябва да им се даде шанс да ги видим какво могат без задушаващите Меси и Суарез.
Пике може би трябва да остане,все си мисля,че един от свещените крави трябва да остане и с най-голям имидж ,а и мъжкарство е Жерард.
Бускетс,Ракитич,Рафиня,Нето,Видал задължително трябва да бъдат продадени или разкарани.
Алба трябва да остане,понеже няма по-добър от него на пазара в момента,Семедо при определени обстоятелства според мен ще покаже качества,както и Фирпо.Ленгле ми е много лигав,но на фона на ситуацията става.На Юмтити според мен му трябва психолог,от топ 3 на защитниците да се срине така,има нещо гнило....
Де Йонг да дирижира отряда пред защитата,Пянич ...да го видим,вече е късно да го мислим,трябва да му се даде шанс.Роберто и Аленя този сезон могат да бъдат резерви в халфовата линия където им е мястото,ако не става-догодина аут.
Педри е голям талант,който може да влее свежа кръв,нека дадем шанс на Коу зад нападателите ,както и на Гризман и Дембеле отпред,аз поне съм готов за нулев сезон,но за първоначално изграждане на нещо в перспектива.
Първият сезон на Райкард беше нещо подобно.... няколко стари кучета + Рони,Маркез,Джио и 2-3 неубедителни трансфера като Луис Гарсия и Куарешма,както оставането на Райцигер,Коку,Мота,Луис Енрике,Савиола и Клуиверт.
Надявам се чара на Барса да се върне,от времето когато да си фен на Барса беше изключение и последващите триумфи задоволителен оргазъм !

За съжаление, Нето май няма да можем да го продадем сега, защото Тер Щеген сигурно ще се върне в игра през ноември. Не е невъзможно, но не знам дали е добра идея дотогава да играем с един юноша на вратата и друг такъв за резерва.

Умтити май физически е приключил за големия футбол. Преди имаше слухове, че състоянието на коляното му е като на поне 10 години по-стар играч.

--------------------
BARCELONA FOREVER !!!

+Quote Post
Schnapps
коментар Aug 30 2020, 10:25 PM
Коментар #548

Модератор

Група: Barcelona-Bulgaria.Team
Коментари: 4,366
Регистриран: 15-December 05
Град: Стара Загора
Потребител No.: 114

Да,знам за контузията му,но едно време и В.Валдес беше в подобна позиция,но и това не е същественият проблем,просто малко парче от пъзелът.

--------------------

+Quote Post
Barca
коментар Oct 5 2020, 08:35 PM
Коментар #549

Коментари: 32
Регистриран: 9-February 06
Град: London
Потребител No.: 204

Давидс изигра много ключова роля. Един от любимите ми сезони!

--------------------
Theoretical physics, Comic Books, Exercising, Cooking, Crime/Mystery novels, Cocaine and Cranes

+Quote Post
grimknight
коментар Oct 6 2020, 04:00 PM
Коментар #550

Резерва в Barça

Коментари: 2,088
Регистриран: 16-November 07
Град: Казанлък
Потребител No.: 1,389
Любими футболисти: cruyff

За този сезон първия отбор на Барса ще разполага с 25 играча.

Вратари - Тер Щеген,Нето и Иняки Пеня. Нето въпреки добрите си изяви с присъствието на Тер Щеген сме по-добър отбор!

Защитници - Роберто,Сержиньо Дест,Араухо,Пике,Ленглет,Алба,Жуниор Фирпо и Юмтити(ако се закрепи физически,което е почти невъзмножно според мен би ни бил полезен) . Тук ще отбележа,че под наем имаме цели 5ма защитника!
Тодибо според мен трябваше да го оставят,но уви. След 2 години португалците ще си го купят за 20млн. най-вероятно. Другите играчи са Емерсон,Миранда (Бетис), Ваге (ПАОК) и Акиеме (Алмерия)

Халфове - Де Йонг,Бускетс,Пянич,Аленя,Кутиньо,Педри + Рики Пуч (който за мен задължително трябва да получава минути,но в тази схема едва ли ще са много) + пълната енигма Матеус Фернандеш който ще е пълнеж и поредните изпрани пари от Бартомеу...

Нападатели - Меси,Гризман,Ансу Фати,Дембеле,Тринкао + най-новата ни деветка... Тук на пръв поглед имаме добри играчи,но и много проблеми... Несериозния Дембеле, Призрака Гризман, Голмайсторът на Леганес и Тринкао,който тепърва има да израства много. Така оставаме с Меси,който въпреки импакта си за отбора е на 33 години и 17 годишния Фати, който на тези години в най-добрия вариант трябва да ни е ротационен играч.

Аз лично не мисля,че тази години ще спечелим нещо,но се надявам отбора да започне да играе бърз футбол и да радва. Догодина живот и здраве може да започнем нов проект,който да е печеливш.

+Quote Post

37 страници V  « < 35 36 37
Reply to this topicStart new topic
3 потребител(и) четат тази тема (3 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Олекотена версия Час: 31st October 2020 - 09:16 AM

> Forum Information:

Copyright: © www.fcbarcelona.bg 2009
Author: Penya Blaugrana de Sofia i Amics