IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

Forum Rules Правила
3 страници V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> La Liga 2020-21, Round 6: Getafe - FC Barcelona, 17.10.2020, 22:00 BG
xixo
коментар Oct 18 2020, 08:39 AM
Коментар #31

Модератор

Група: Admin
Коментари: 5,261
Регистриран: 8-March 06
Град: Hate city Sofia
Потребител No.: 261
Любими футболисти: Luis Enrique, Xavi, Vinnie Jones

Отбора като цяло не игра и беше и тактически надигран, а Куман можеше да реагира адекватно и да направи промени. За жалост не виждам и от него умение и желание за водене на мача, ами по-скоро си реди футболистите и очаква всичко да се развие по план.

Вчера още в самото начало се видя, че нашите линии са разкъсани - Бускетс и Френки седяха много назад и бяха прекалено статични, а играчите отпред не налагаха никаква преса. Почти всички атаки на Хетафе се развиваха по начин, който елиминираше двамата ни халфове елементарно, а те самите все едно не бяха на терена - и във фаза атака биваха прескачани, защото са на нивото на защитата, и във фаза защита - бяха елиминирани, защото вместо да бият противника по-напред и той да е притеснен с преса, Френки и Буси бяха позиционирани едва на средата, почти на ръба на последната третина от нашата половина на терена, където противника вече беше или навлязъл на скорост, или разгърнал атака с няколко играча и достатъчно опции пред тях.
И сега не знам дали да критикувам Куман, че е дал такива нареждания, или да критикувам играчите, че са играли така и са били статични, но простия факт е, че ние снощи просто нямахме халфова линия.

Едит:

Не ми хареса как Роналд си проведе мача. Атаките ни са хаотични и отново бавни. Гризман може и да е в дупка, но снощи неговият пропуск не беше големия проблем на отбора, ами това че той не промени нищо, а чак накрая просто пусна всичко атакуващо и се надяваше в хаоса да се случи някакво чудо.
Изненадан съм, че не потърси промяна в подхода, защото аз щях да се опитам да създам превъзходство в центъра на терена и да се спре с това рязко преливане в атака на противника. Сигурно щях да изкарам и Педри, и Дембо и на тяхно място да вкарам Кутиньо и Пиянич, създавайки обърната пирамида в играта, където да оставя Буси да е пивот през защитата, но да вкарам повече хора в центъра в лицето на Френки и Пиянич, които ще са изтеглени по-напред. Меси да се измеси вдясно, Коу - ляво и Гризман да остане на върха - с опцията да се завъртат тримата и Меси да е на върха, а Антоан отдясно и впоследствие да пусна Фати на мястото на Гризман и евентуално Рики Пуч на мястото на Бускетс, а да изтегля Френки или Пиянич (спрямо представянето) назад като пивот.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
6464
коментар Oct 18 2020, 09:44 AM
Коментар #32

Титуляр в Barça

Група: Barca Fans
Коментари: 3,240
Регистриран: 12-September 10
Потребител No.: 12,473

Сега като се замисля, донякъде е добре че такава се получава с тази загуба, за да няма заблуждение, че нещо се се прави в правилна посока. Защото ако франсетата си бяха вкарали положенията (Ленгле,Гризман), този мач го взимахме и щяхме да полетим в облаците.

Селта не може да бъде в никакъв случай мерило този сезон, който не ги е хванал, той не ги е победил.

Куман за мен категорично не си реди правилно състава, за мен дори тази нова схема по-скоро е грешна. Има брутален дисбаланс между линиите в средата и напред. На моменти е тотален хаус и въобще не се знае кой къде играе и какво трябва да прави.

Компанията трябва да не е на терена. Бускетс трябва да е пейка на всяка цена,на Меси и 50 мин. са му много вече, Сержито пейка, Шакира ротации. Поне с такива заявки дойде Куман, но за съжаление много бързо разбра кой е шефа(малкия Буда) и че това няма да стане. Очаква ни още един нулев сезон.

+Quote Post
I_Love_Barca
коментар Oct 18 2020, 10:30 AM
Коментар #33

Бъдеща звезда на Barça

Коментари: 1,831
Регистриран: 22-March 14
Потребител No.: 28,983
Любими футболисти: Rivaldo

Аз не мисля че 2та опорни са били проблем в този мач. По скоро хората пред тях нямаха идея къде да застанат и какво да правят. Това с позицията на Гризман и Меси най вече. Меси започна вдясно, ама без ни най малко желание да покрива в защита. Така ни се оголи целия десен фланг и всички бяха объркани кой да покрива десния фланг, защото по схема е Меси, а на практика Буси или Де Йонг трябваше да ходи вдясно, оттам се получи и този дисбаланс в средата. Гризман също бягаше вдясно да покрива огромните пробойни, а после пък трябваше да е на върха на атаката и т.н у т.н Срещу толкова добре подреден и себераздаващ се отбор като Хета това си оказа влияние. Кукурея и левия им бек имаха мач мечта. Нямаше кой да пазят в зоната си, а напред имаха само 1 Сержи Роберто.

Този коментар е бил редактиран от I_Love_Barca на Oct 18 2020, 10:31 AM

+Quote Post
Ring
коментар Oct 18 2020, 11:24 AM
Коментар #34

Коментари: 17
Регистриран: 20-August 17
Потребител No.: 29,120

Някой ако си направи труда и разгледа статистиките от мачовете досега ,очеизвадно се вижда
дупката. Дясната зоня цялата ни е тотал щета. Не стига ,че не атакуваме ,но и всички атаки на
противника са все там. Меси че не помага е ясно ,но тоя дърводелец серхито къде ходи все в
атака ,като стига до наказателното и връща топката назад. За пробиви и центрирания въобще
такова животно няма... Чак и гризман навряли там... Тоя едно време в сосиедад играеше ,но
на другото крило и то за малко, Дано мине вота и да се почва възможно най-скоро начисто.

+Quote Post
6464
коментар Oct 18 2020, 11:28 AM
Коментар #35

Титуляр в Barça

Коментари: 3,240
Регистриран: 12-September 10
Потребител No.: 12,473

Цитат(I_Love_Barca @ Oct 18 2020, 10:30 AM) *
Аз не мисля че 2та опорни са били проблем в този мач. По скоро хората пред тях нямаха идея къде да застанат и какво да правят. Това с позицията на Гризман и Меси най вече. Меси започна вдясно, ама без ни най малко желание да покрива в защита. Така ни се оголи целия десен фланг и всички бяха объркани кой да покрива десния фланг, защото по схема е Меси, а на практика Буси или Де Йонг трябваше да ходи вдясно, оттам се получи и този дисбаланс в средата. Гризман също бягаше вдясно да покрива огромните пробойни, а после пък трябваше да е на върха на атаката и т.н у т.н Срещу толкова добре подреден и себераздаващ се отбор като Хета това си оказа влияние. Кукурея и левия им бек имаха мач мечта. Нямаше кой да пазят в зоната си, а напред имаха само 1 Сержи Роберто.

Опорните стават проблем, защото Меси в тази схема на игра създава дисбаланс. Не гони на крилото, не участва в защитата когато е в средата и двойката DM трябва да покрива дупки, само че единия вече няма въздух, а другия не го прави както трябва, в допълнение и тези пред тях не им помагат и картинката е тази.

Меси трябва да бъде забит на позицията на 9-ка и да не прави нищо друго в схема 4-2-3-1. В противен случай става каша.

За мен трябва да изглеждаме така ако се държи на тази нова схема:

————-Пянич————Де Йонг—————

—Тринкао——-Коутиньо———Фати——-

————————-Меси——————————

...и тези зад Меси да пресират и тичат. Съответно да има и ротации.

+Quote Post
Barcelona_
коментар Oct 18 2020, 03:17 PM
Коментар #36

Лидер на Barça

Коментари: 5,503
Регистриран: 7-December 08
Потребител No.: 2,394

Гризман п*тьото ще си оправи ли шибания удар?!

Знам, че неговото положение е най-малкият ни проблем, но много често в трудните мачове тези положения оползотворени се оказват шампионски точки. Особено в гостуванията.

Дембеле е страхлив, още в предния мач в който влезе като резерва се видя. Може би е нормално.

Трябва да започнат ротациите на Меси, защото ептен няма да го бъде и накрая ще стискаме палци да се маха вече. В Реал изтискаха маска на Роналдо като му правеха стабилни ротации а нашите така и не се опитаха.

+Quote Post
iNfRaSoNiC
коментар Oct 18 2020, 04:50 PM
Коментар #37

Forum Admin

Група: Barcelona-Bulgaria.Team
Коментари: 4,607
Регистриран: 24-September 08
Град: София
Потребител No.: 1,729
Любими футболисти: Ronaldinho, Eto'o, Messi

Много се коментират проблемите на Гризман, които са факт, но никой не спомена циганските изпълнения на Фани... И това че за 30 минути не направи абсолютно нищо в този мач. Въобще не ми харесва как пада за дузпа при най малкото докосване.
Коу също пълна дупка след влизането в игра.
Като цяло проблемите на Гризман и Меси са най видими, но другите не правят нещо по различно. Тринкао също.
На фона на гореспоменатите Дембеле направи приличен мач при положение че терен не е виждал от година.

+Quote Post
effective
коментар Oct 18 2020, 05:18 PM
Коментар #38

Резерва в Barça "В"

Коментари: 635
Регистриран: 17-September 18
Потребител No.: 29,146

Цитат(iNfRaSoNiC @ Oct 18 2020, 06:50 PM) *
Много се коментират проблемите на Гризман, които са факт, но никой не спомена циганските изпълнения на Фани... И това че за 30 минути не направи абсолютно нищо в този мач. Въобще не ми харесва как пада за дузпа при най малкото докосване.
Коу също пълна дупка след влизането в игра.
Като цяло проблемите на Гризман и Меси са най видими, но другите не правят нещо по различно. Тринкао също.
На фона на гореспоменатите Дембеле направи приличен мач при положение че терен не е виждал от година.

Фати е на 17, а Тринкао игра 10 минути и е със спорни качества. Дембеле, Гризман и Меси са с големите заплати и големите претенции.

+Quote Post
Мишо
коментар Oct 18 2020, 06:23 PM
Коментар #39

Голмайстор на Barça

Коментари: 4,161
Регистриран: 1-June 09
Потребител No.: 4,657

Специално за Фати и аз съм писал, че трябва да се действа изключително внимателно и да се пипа буквално с кадифени ръкавици. Момчето е едва на 17, а вече не просто е твърд титуляр в отбор от калибъра на Барселона, но и се очаква от него да прави постоянно силни представяния с решаващи отигравания във всеки мач (стандарт, който е напълно нормално да се прилага, и се прилага към всеки един титуляр в отбора, независимо от възрастта). Да, но реалността е такава, че е абсурдно да бъде натоварен с такива очаквания, защото заради младостта си обезателно ще получи по-голям толеранс от феновете, но този толеранс със сигурност няма да е особено голям. Ако не започне в най-скоро време отново да прави впечатляващи мачове много бързо ще бъде свален на земята, след като изключително прибързано и лекомислено и медии, и фенове го издигнаха прекалено рано в небесата.

По мое мнение, на този етап най-доброто за него е тихомълком да стане резерва за едни 25-30 минути в гостувания и/или по-тежки домакинства, а титулярните му появи да са срещу по-леки съперници, по възможност на наш терен. Така ще има по-голям шанс да продължи развитието си без да се главозамайва, както и без феновете да имат прекалено големи очаквания от него. Не, че е лошо да имаме очаквания към него, но момчето все още е много далеч от големия футбол (елементарен пример - въпреки добрата за годините си физика, все още е детска игра за защитниците да спечелят единоборство рамо в рамо с него). Дето се вика, утре ще го хвърлят титуляр в някои наистина напечен мач, като например приближаващото "Ел Класико", и ако се представи добре ще е феноменално, но ако не направи силен мач ще бъде унищожен от критики и на никой няма да му пука, че е едва на 17, а това не съм сигурен доколко добре би му се отразило чисто психологически. Момчето има талант и трябва поне и този сезон да бъде оставен да навлиза плавно в първия отбор, без да му се възлагат прекомерни, и напълно нереалистични очаквания. Да, ще е прекрасно, ако още този сезон стане водещ играч с 20+ гола и 10+ асистенции, но все си мисля, че шансът в един момент да направи 3-4 слаби мача, да завалят критиките, и да рухне психически е по-голям, затова и аз лично предпочитам с него да се действа по-предпазливо.

+Quote Post

3 страници V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Олекотена версия Час: 31st October 2020 - 11:37 AM

> Forum Information:

Copyright: © www.fcbarcelona.bg 2009
Author: Penya Blaugrana de Sofia i Amics