IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

Forum Rules Правила
3 страници V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> COVID - 19
Mihuba
коментар Mar 22 2020, 09:53 PM
Коментар #31

Голмайстор на Barça

Група: Barca Fans
Коментари: 3,728
Регистриран: 13-March 11
Потребител No.: 28,446
Любими футболисти: Xavi, Iniesta, Cesc, Messi, Sneijder

https://www.nytimes.com/interactive/2020/03...pgtype=Homepage

Eто една много интересна интерактивна графика на "Ню Йорк Таймс", която проследява хронологично разпространението на заразата от самото начало.

Изчакайте 2-3 минути да зареди хубаво, че е леко тежичка и четете придружаващия текст, докато скролвате.
Убеден съм, че абсолютно всички вие, които я минете от-до, ще забележите, че всъщност китайските власти имат огромна вина за първоначалното подценяване на ситуацията и липсата на твърди и адекватни мерки. Всеки ден чета мнения и гледам разни изказвания по ТВ и с доста голямо разочарование установявам как маса "експерти" се надпреварват да бият чело у земята и да ръкопляскат на китайците за бързото справяне с нещата. Точно напротив - когато човек мине през сухата хронология, факти и цифри, ще си даде сметка, че там също нещата са били "след дъжд-качулка".

Графиката тотално опровергава гнусните лъжи на китайските комунисти. СЕДЕМ МИЛИОНА китайци са напуснали Ухан, преди да затворят града. Тия, дето са останали, са им заварили вратите на блоковете.
Престъпно е безхаберието на китайските власти. Нов Нюрнбергски процес трябва да има след края на тази пандемия.
Жълтите отрепки заразиха целия свят и провокираха неминуема рецесия, а отделно, че принудиха голяма част от света да лиши поданиците си от елементарни човешки права, свободи и блага!

И после ми се бият в гърдите как били цивилизация на 7 хилядолетия. Никаква еволюция! Е*ем ти и цивилизацията и културата, активно практикуваща гнусотии като консумация на кучета, плъхове и прилепи.

Този коментар е бил редактиран от Mihuba на Mar 22 2020, 09:54 PM

--------------------
¿Es una moto? Noooo....es Nelson Semedo.
Go to the top of the page

+Quote Post
runthewalk
коментар Mar 24 2020, 01:52 PM
Коментар #32

Титуляр в Barça

Коментари: 2,700
Регистриран: 24-November 08
Град: варна
Потребител No.: 2,179
Любими футболисти: Messi , Neymar , Iniesta , Alba

Напротив , напротив

ТАЗИ ГРАФИКА КОЛКО Е ДОСТОВЕРНА ? Нали знаеш ,че тези графични програми могат да се направят навсякъде срещу 100 лв .
Аз съм гледал мн за китайската нация и ти толкова си далече от истината , че чак си в друга галактика.
Италия какво направиха да овладеят вируса , за 1 месец им умряха толкова народ колко в китай за 4 месеца и пак са по-малко.
Китай има най-желязната дисциплина в света от векове насам .

60те години Китай обявява война на птиците които има ядели житото , заповедта била всички да излязат и да лупат с тенджери ,тигани , капаци кой каквото има и избиват 10млн тона врабчета ,скорци , косери , животното няма къде да кацне и пада от високо от преумора! Аз съм гледал филма как товарят тонове врабчета в самосвали!
Прекарват железопътна линия до отдалечена провинция в западен Китай , но удрят на камък няколко стотин км преди града.От другата страна се хващат 8млн човека на ръка с кирки , лопати и прокопават целия терен и път и прелез минава после без да никой да ги кара .
Това все едно трасето от Владая до Перник перничани сами да си го прокопаят за 3 дена , 15хил човека няма ли да го опънат за няколко дена.

Китай ако издадат заповед и мухите и мравките ще затрият ,само не са поискали.

+Quote Post
Mihuba
коментар Mar 24 2020, 09:25 PM
Коментар #33

Голмайстор на Barça

Коментари: 3,728
Регистриран: 13-March 11
Потребител No.: 28,446
Любими футболисти: Xavi, Iniesta, Cesc, Messi, Sneijder

Благодаря за историеската препратка, ама аз контрапункт на моето мнение, реален такъв, не видях. Не споря относно дисциплинираността на китайското население, обвинявам го в отвратителните им (за мнозина) хранителни навици и културa.

Графиката няма значение за колко пари някой може да я направи, а е важното какво има на нея. А на тази графика от NY Times има единствено и само хронология на събитията и цифри. Официална информация, която всеки може да провери.

Искрено се надявам и стискам палци, когато всичко това приключи и отшуми, на Китай да му бъдат наложени брутални икономически санкции и тотална изолация.
Правителства и власти на 5 континента са принудени да ограбват елементарни права и блага на над 2 млрд.свои поданици (днес и Индия обяви lockdown, а те са 1.3 млрд), само защото някой подчовек е вечерял прилеп в Ухан. Ами не, не е честно!
Отделно пък да не споменавам как комунистческата им власт лъжеше СЗО и целия останал свят, до последно, че болестта не се предава от човек на човек, когато вече няколко седмици там са мрели десетки и стотици на ден, а след Ухан са пламнали Пекин, Шанхай и др.мегаполиси.

Снощи пак гледах някакъв клип от т.нар wet markets,даже май беше в Ухан. Приличаше на мини зоопарк. Кокошки, кучета, кобри, костенурки, прилепи, плъхове...

Даваха жълтура как бърка в клетката, вади една кобра, убива я с мачетето и я дава на клиента. За следващия клиент, със същия нож, бърка в другата клетка, разбира се с голи ръце и без да се измие, вади кокошка, коли я и я дава на следващия клиент. Такива огромни, гнусни пазари за живи животни и всевъзможна риба и карантия, има дузини, във всеки по-голям град, а в Китай има много многомилионни градове.

И някой ще ми каже как съм нямал право да дискриминирам два милиарда нация. Окей де, аз не дискриминирам всички, ама логиката сочи, че щом подобни места съществуват, значи имат достатъчно клиентела, за да се издържат и печелят. То е достатъчно точно 1-2% от тази обща биомаса да си пада по подобна екзотична консумация и проблемът е налице. И другуят въпрос е защо правителството им гледа благосклонно и позволява подобни места да съществуват? Ми те утре ще тръгнат и човешко месо да включват по тия сергии. Пак ли ще се толерират по линията на "културни особености"?

Адски много въпроси трябва да бъдат зададени на китайските власти и се надявам, че някой (е, не СЗО със сигурност) ще има топките да го направи!

Дали е пропаганда, дали е подценяване на нещата, дали е некомпетентност, мен това не ме вълнува. Аз гледам настоящия краен резултат и сериозните бъдещи последствия за целия свят.

P.S Най-актуалната смешка последните дни и седмици е, че столът е единственото нещо на 4 крака, което китайците не ядат за вечеря.

--------------------
¿Es una moto? Noooo....es Nelson Semedo.

+Quote Post
Svetlin_Barcelon...
коментар Apr 4 2020, 10:06 AM
Коментар #34

Бъдеща звезда на Barça

Коментари: 1,707
Регистриран: 19-August 09
Град: Враца
Потребител No.: 5,303

Това удължаване за извънредното положение до 13 май, всеки който е гласувал затова е за разтрел. Хиляди вече са без работа, нямат пари да си купят хляб, много скоро умрелите от стрес от безпаричие и това да няма какво да сложат на масата ще са пъти повече от т.н наречения "вирус"....

--------------------

BARCAFOREVER
1992,2006,2009,2011,2015

+Quote Post
ALEX_CARDO
коментар Apr 4 2020, 12:33 PM
Коментар #35

Голмайстор на Barça

Група: Admin
Коментари: 4,542
Регистриран: 23-November 05
Град: Враца-София
Потребител No.: 10

Цитат(Svetlin_Barcelona1104 @ Apr 4 2020, 10:06 AM) *
Това удължаване за извънредното положение до 13 май, всеки който е гласувал затова е за разтрел. Хиляди вече са без работа, нямат пари да си купят хляб, много скоро умрелите от стрес от безпаричие и това да няма какво да сложат на масата ще са пъти повече от т.н наречения "вирус"....

Проблемът е, че не се взеха адекватни икономически мерки, за да се подпомогнат хората за някой-друг месец.

Удължаването на извънредното положение е много правилно решение, защото още не сме минали пика на разпространението на вируса, а тепърва идват празници - Цветница, Великден, 1 май, Гергьовден. Ако няма органичения, всичко живо ще хукне по заведения, хотели, на гости на роднини, ще станат едни събирания по 10-20-30-50 човека и ще станем като Испания и Италия, само че нашият капацитет на болнични легла, апаратура и т.н. е малък и ще стане много грозно.

--------------------
BARCELONA FOREVER !!!

+Quote Post
Мишо
коментар Apr 4 2020, 05:28 PM
Коментар #36

Голмайстор на Barça

Коментари: 4,054
Регистриран: 1-June 09
Потребител No.: 4,657

По какъв начин вдигането на карантината ще подобри финансовото състояние на хората, че нещо не мога да се сетя, а ми е много любопитно да науча отговора на тази толкова лансирана напоследък в обществото теза? confused0086.gif

+Quote Post
ALEX_CARDO
коментар Apr 4 2020, 06:11 PM
Коментар #37

Голмайстор на Barça

Група: Admin
Коментари: 4,542
Регистриран: 23-November 05
Град: Враца-София
Потребител No.: 10

Цитат(Мишо @ Apr 4 2020, 05:28 PM) *
По какъв начин вдигането на карантината ще подобри финансовото състояние на хората, че нещо не мога да се сетя, а ми е много любопитно да науча отговора на тази толкова лансирана напоследък в обществото теза? confused0086.gif

Идеята е всичко да заработи отново, въпреки че скоро няма нещата да са както преди.

--------------------
BARCELONA FOREVER !!!

+Quote Post
Мишо
коментар Apr 4 2020, 10:38 PM
Коментар #38

Голмайстор на Barça

Коментари: 4,054
Регистриран: 1-June 09
Потребител No.: 4,657

И кое е това "всичко", което в момента не работи, и което ще накара икономиката да процъфти? Нали никой не си прави илюзии, че икономиката се движи от ресторанти, заведения, фитнеси и фризьорски салони (те всъщност някои от тях и сега си работят)? icon_smileLOL.gif Донякъде се движи от туризма, ама при затворени граници буквално в цял свят, кой ще спаси сезона, българските туристи ли? И те с какви пари да отидат на почивка, като платежоспособните българи работят за международни компании и немалко от тях или вече са уволнени, или с намалено работно време, респективно заплати? О, уейт - сезонът ще го спасят фитнес батките, дето ще спят по 5 човека в някое Air BNB и ще циклят на бира и цаца в заведенията в Слънчака...

Нашата икономика зависи в ОГРОМНА степен от икономиките на другите държави, в частност от тази на Германия, и това не са мои думи, а думи на Бойко Борисов. Докато в Германия всичко е парализирано и не работи, няма как да има поръчки към българските заводи, съответно безработицата само и единствено ще расте, а тя ще расте и от многото българи от чужбина, които са ги уволнили и се връщат тук, като те ще подбият и пазара, съответно заплатите.

А и дори да отворят заведенията, при тази масова психоза и страх от зараза, а и от предстоящи уволнения, кой е толкова луд да харчи парите си там? В момента на тях им се прави мечешка УСЛУГА, че ги държат затворени, защото те вече са уволнили персонала си, съответно пестят пари от това, а най-вероятно и наема си или не плащат, или го плащат на много по-ниска цена.

Икономиката ще се вдигне тогава, когато се вдигне в САЩ и Европа, защото те ще дадат поръчки, които да отворят отново спрените 2 завода в Димитровград и Пазарджик, и които да върнат на работа уволнените 2 хиляди души от завода Арсенал в Казанлък. А дотогава - по-малко мрънкане и повече, и по-здраво затягане на колана, защото престоят изключително тежки месеци, да не кажа и години, за което българското правителство има точно НУЛА вина, и точно НУЛА възможност да повлияе, за да не се стига дотам. wink.gif

+Quote Post

3 страници V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Олекотена версия Час: 2nd July 2020 - 07:37 AM

> Forum Information:

Copyright: © www.fcbarcelona.bg 2005 - 2014. Всички права запазени.
Author: Penya Blaugrana de Sofia i Amics